Recenzja filmu Zakonnica

The Nun

Autor: bmw1232

18 marca 2019r.

Udostępnij

Po swoim krótkim epizodzie w Obecności 2, a w efekcie masie materiałów filmowych na każdym z możliwych mediów społecznościowych, było już przesądzonym, że włodarze Warner Bros przybliżą nam historię demonicznej zakonnicy, do tej pory przyodzianej w habit tajemnicy. Marketingowa spirala nakręca się sama, a usunięty z YouTube zwiastun zwiększa apetyt widzów na kolejny spin-off jednej z popularniejszej w ostatnich latach serii horrorów. Pytanie, czy twórcy sprostali temu apetytowi. Zaczynamy od Watykanu i księdza Burke (tej roli Demián Bichir). Jako prawdziwy komandos, watykański agent do zadań specjalnych, zostaje wysłany do Rumunii w celu zbadania niedawnego samobójstwa siostry zakonnej. Jego towarzyszką zostaje siostra Irene. W tej roli Taissa Farmiga, siostra (tym razem nie zakonna) aktorki odgrywającej postać Lorraine Warren m.in. w serii "Obecność". Na koniec do ekipy dołącza Francuzik (Jonas Bloquet) odpowiedzialny za znalezienie ciała samobójczej zakonnicy. W tym doborowym towarzystwie wyruszamy na obchód po nawiedzonym domu rodem z wesołego miasteczka, bo właśnie z tym kojarzą mi się wszystkie momenty, w których film stara się nas wystraszyć.A trzeba podkreślić, że tych momentów jest naprawdę sporo. W trakcie seansu towarzyszyło mi nieodparte wrażenie, że "Zakonnica" to sprzeciw i biegun przeciwny dla wszystkich przegadanych, a w konsekwencji nudnych horrorów, które napięcie, klimat i nasze nadzieje na strach zagrzebały gdzieś pod stertą rozbudowanej i wnikliwej historii. Nie przynudzamy, rzucamy zakonnicą tutaj, tam. O, a w tym miejscu przerażający ceń. To nie chęć twórców do przedstawienia i doprowadzenia całej ten historii do końca, a kolejne miejsca i pokoje wypełnione straszakami są motorem napędowym dla akcji filmu. W międzyczasie, w nagrodę za przeżycie kolejnego nadprzyrodzonego wymysłu scenarzystów, bohaterowie dostają wskazówkę, która przybliży nam już i tak szczątkowo przedstawioną, fabułę filmu. Wywnioskujecie więc, że w takim razie nie ma na co narzekać, twórcy wiedzą, że kinowe siedzenia nie są wygodną alternatywą dla łóżka i dostaliśmy masę mrożących krew w żyłach scen. Pewnie, można wręcz powiedzieć, że twórcy nas nimi zasypali, a z mojego sposobu narracji pewnie domyśliliście się, że nic dobrego z tego nie wyszło.

Użytkownik bmw1232 ocenia film na: 5 / 6

Zakonnica (2018)
Horror Thriller Tajemnica

Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w rumuńskim klasztorze, doświadczony ksiądz i nowicjuszka, zostają wysłani by zba...


Zobacz zwiastun filmu

Dowiedz się więcej


  1. Strona filmu
  2. Obsada filmu
  3. Recenzje filmu
  4. Galeria filmu
  5. Filmy podobne
  6. Pobierz film

Recenzje filmów online - zobacz recenzję filmu Zakonnica online - sprawdź czy warto oglądnąć film Zakonnica, zobacz ocenę filmu online i podejmij decyzje czy chcesz go oglądnąć. Zobacz najnowsze recenzje filmów i seriali online. Poznaj oceny innych użytkowników. Dodaj swoją recenzję i otrzymaj promocyjne kredyty.